جستجو

مطالب مرتبط

کنگره منطقه‌ای «ماه غریبستان» در خرم‌آباد برگزار شدکنگره منطقه‌ای «ماه غریبستان» در خرم‌آباد برگزار شد

 
 
کنگره منطقه‌ای «ماه غریبستان» در خرم‌آباد برگزار شد

به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، احمد حسین فتایی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان سه شنبه در آئین اختتامیه نخستین کنگره منطقه‌ای «ماه غریبستان» که به صورت محدود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در پاتوق فرهنگ و هنر این اداره کل برگزار شد، گفت: شیوع پیک پنجم کرونا باعث شد که مراسم اختتامیه این رویداد چندین بار به تعویق افتاده و امروز به صورت محدود برگزار شود.

وی تصریح کرد: در سنوات اخیر تلاش شد که یک جریان سازی فرهنگی و هنری در استان صورت بگیرد و در همین راستا مؤسسات، انجمن‌ها، تشکل‌ها و جریان‌های جهادی و انقلابی بانی و برگزار کننده بسیاری از رویدادهای فرهنگی و هنری شدند که به خوبی از پس کار بر آمدند.

دبیر کنگره منطقه‌ای «ماه غریبستان» افزود: ما تلاش کرده‌ایم از ظرفیت استان‌های همجوار که مشارکت‌های فرهنگی بسیاری با ما دارند در قالب رویدادها و جشنواره‌های منطقه‌ای استفاده کنیم که یکی از اهداف این کنگره نیز همین مهم بود.

فتایی در ادامه با تاکید بر اینکه فرهنگ علوی و سیره حضرت امیرالمومنین علی (ع) باید در قالب آثار مختلف فرهنگی و هنری در سطح جامعه تبیین شود، بیان داشت: در همین راستا نامه حضرت علی (ع) به مالک اشتر باید الگوی مدیریتی جامعه اسلامی ما باشد.

وی ادامه داد: ۱۵۰ اثر از هنرمندان و اصحاب فرهنگ استان‌های لرستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، همدان و کهگیلویه به دبیرخانه رسید که در نهایت و با رأی هیئت داوران در بخش‌های مختلف، ۲۷ اثر به عنوان آثار منتخب و برتر معرفی شدند که امروز برگزیدگان لرستانی، جوایز خود را دریافت خواهند کرد و جوایز برگزیدگان سایر استان‌ها نیز برای ایشان ارسال خواهد شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه پس از پایان ماه صفر، اجرای برنامه‌ها و جشنواره‌های فرهنگی و هنری در گستره استانی، منطقه‌ای و ملی به تناوب برگزار می‌شوند اظهار داشت: تا کنون نیز در حوزه‌های فرهنگی، هنری و قرآنی اقدامات خوبی صورت گرفته که از آن جمله می‌توان به حضور نماینده گان استان در مرحله نهایی انتخاب پایتخت کتاب و روستای قرآنی کشور اشاره کرد.