جستجو

مطالب مرتبط

مسؤولان کاشان، رسالت خود در راستای پایتختی نهج‌البلاغه را انجام نمی‌دهندحجت‌الاسلام مجتبی حسن‌زاده در نشست خبری با اصحاب رسانه که روز 29 بهمن ماه به‌صورت مجازی برگزار شد، با بیان این که تنها نماینده ولی‌فقیه در کاشان دغدغه بسیار زیادی در زمینه‌ پایتختی نهج‌البلاغه دارند، اظهار کرد: با توجه به اینکه نخستین شهر پایتخت نهج‌البلاغه کشور هستیم، مسؤولان رسالت خود را برای این کتاب نورانی به شایستگی به‌ جا نیاورده‌اند که لازم است نهادها بررسی کنند آیا رسالت خود را در راستای پایتختی نهج‌البلاغه انجام داده‌اند.

مدیرعامل مؤسسه امیرالمؤمنین (ع) کاشان ضمن اشاره به این که علمای بزرگی در این منطقه کاشان شرح دهنده نهج‌البلاغه بودند، افزود: مسؤولان و نهادها باید از این میراث بزرگ حمایت کنند و امیدواریم تا زمانی که پایتختی نهج‌البلاغه را در کاشان داریم بتوانیم رسالت خود را به نحو احسن انجام دهیم.

وی با بیان این که راه نجات جوامع بشری در تأسی به کتاب نهج‌البلاغه است، گفت: نهج‌البلاغه دومین کتاب بشر است و امام راحل همه را به تأسی به این کتاب نورانی سفارش کردند که بالاترین کتاب رهایی‌بخش بشر است.

حسن‌زاده با بیان این که 40 خانه نهج‌البلاغه در کاشان و دیگر استان‌های کشور راداریم، تصریح کرد: تأسیس مدرسه آنلاین برای همه افراد در سراسر کشور یکی از اقداماتی برای ترویج نهج‌البلاغه بوده است که استقبال نسبتاً خوبی شده است.

مدیرعامل مؤسسه امیرالمؤمنین (ع) با بیان این که گرداننده این موسسه خیران هستند و هیچ کمک دولتی به ما نمی‌شود، خاطرنشان کرد: پایتخت نهج‌البلاغه کاشان نباید همانند پایتخت کتاب در کاشان باشد، باید مسؤولان مربوطه در این زمینه قدم‌های مؤثر و اقدامات بهتری انجام بدهند و باید برای پایتختی نهج‌البلاغه دغدغه داشته باشند.